W jaki sposób olejek roucou oddziałuje na włosy i skórę głowy?

Olejek roucou otrzymuje się z nasion owoców drzewa pochodzącego z Amazonii. Produkt bogaty jest w substancje antyoksydacyjne, beta – karoten, kwasy (salicylowy i elagowy), witaminę A i minerały (selen, magnez, wapń). Posiada płynną konsystencję i czerwony kolor. Olejek roucou ma wszechstronne zastosowanie w dziedzinie kosmetyki i medycyny, a także w przemyśle spożywczym (jako naturalny barwnik i przyprawa zapachowa). Powszechnie wykorzystuje się go do pielęgnacji skóry ciała i włosów.

Stosując olejek roucou, należy uważać na jego właściwości barwiące. Produkt zawiera czerwoną substancję, która używana była między innym do koloryzowania wędlin, żółtych serów i margaryn. Dlatego zaleca się stosowanie tylko kilku kropel kosmetyku; równie dobrze można dodać go do preparatów przeznaczonych do pielęgnacji włosów lub skóry ciała. Na co jeszcze zwracać uwagę, korzystając z olejku roucou? Produkt należy przechowywać w odpowiednich warunkach – zachowa wtedy cenne właściwości i składniki. Pamiętajmy więc o dokładnym zakręcaniu buteleczki i znalezienia mu takiego miejsca w kuchni, gdzie nie będzie narażony na działanie światła, wilgoci i powietrza.

W jaki sposób olejek roucou oddziałuje na włosy i skórę głowy? Kosmetyk wpływa zarówno na kondycję od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Jego najważniejszym działaniem jest ochrona przed wolnymi rodnikami i innymi zanieczyszczeniami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. Produkt zabezpiecza włosy i skórę głowy przed promieniowaniem słonecznym i substancjami obecnymi w farbach i silnie oczyszczających szamponach. Chroni także włosy przed gorącym powietrzem wytwarzanym przez urządzenia fryzjerskie (suszarka, prostownica, lokówka itp.); tym samym zapewnia włosom i skórze głowy ładny wygląd i odpowiednią kondycję. Olejek roucou zapobiega przedwczesnemu wypadaniu i siwieniu włosów. Wzmacnia cebulki i mieszki włosowe, dzięki czemu pasemka są zdrowe, mocne i lśniące. Co więcej, produkt aktywuje produkcję melaniny odpowiedzialnej za kolor włosów. Odbudowuje uszkodzone pasemka i regeneruje wewnętrzną strukturę włosów. Dogłębnie nawilża i zmiękcza, przeciwdziała puszeniu i elektryzowaniu się włosów, ułatwia suszenie i rozczesywanie. Olejek roucou nie obciąża i nie skleja pasemek oraz nie powoduje powstawania kołtunów.

Aplikacje należy przeprowadzać co najmniej dwa razy w tygodniu. Wtedy włosy powinny wzmocnić się, zregenerować i osiągnąć odpowiednio wysoki poziom nawilżenia. Olejek roucou można nakładać zarówno na suche, jak i na mokre włosy. Produkt można także wmasować w skórę głowy, aby polepszyć cyrkulację krwi i przyspieszyć wchłanianie się składników odżywczych. Kosmetyk można też wetrzeć w końcówki włosów, aby zabezpieczyć je przed rozdwajaniem.