Jak powinno aplikować się olejek roucou?

Olejek roucou pozyskiwany jest z nasion czerwonych i włochatych owoców. Wykorzystuje się go do produkcji kosmetyków pielęgnujących włosy. Zawiera wiele cennych składników, bardzo łatwo się aplikuje, a efekty widoczne są prawie natychmiast.

Tak jak inne olejki, tak i olejek roucou można aplikować na kilka różnych sposobów. Oczywiście metoda nakładania produktu na skórę głowy uzależniona jest od następujących czynników: długości i gęstości fryzury, typu porowatości i stopnia zniszczenia włosów, rodzaju skóry głowy i stosowanych do tej pory kosmetyków myjących i pielęgnacyjnych. Olejek roucou nakładać można tak samo na wilgotne, jak i na suche włosy. Dobre rezultaty przyniesie wcieranie kosmetyku w końcówki włosów lub w skórę głowy. Poza tym, masaż polepszy cyrkulację krwi w komórkach skóry i przyspieszy wchłanianie się składników odżywczych.

Wystarczy, że do aplikacji użyjemy kilku kropel olejku roucou. Produkt nakłada się na wilgotne lub suche włosy i równomiernie rozprowadza na każdym pasemku. Dla polepszenia działania kosmetyku, na głowę założyć można foliowy czepek i ręcznik lub czapkę. Przy skórze głowy wytworzy się ciepło, a pory skóry otworzą się, dzięki któremu mieszki włosowe zostaną szybciej odżywione. Po upływie około godziny olejek roucou należy zmyć delikatnym szamponem, który nie zawiera SLS i innych wysuszających substancji. Pamiętać jedynie trzeba, że włosy powinny być oczyszczone z nadmiaru sebum i martwego, złuszczonego naskórka.

Olejek roucou nadaje się także do olejowania włosów. Kosmetyk miesza się z odżywką i nakłada na wilgotne włosy na około pół godziny. Kilka kropel olejku roucou można również wetrzeć w końce włosów już po umyciu głowy. Równie niezłe efekty przyniesie aplikacja produktu na włosach wilgotnych. Olejek roucou nanosi się też w formie emulsji. Dodać jedynie trzeba szampon, maseczkę lub odżywkę w sprayu. Jednak chyba najlepsze rezultaty przynosi „pozostawienie” olejku roucou na całą noc. Rankiem głowę myje się ulubionym szamponem, a włosy pozostawia się do wyschnięcia. Ale uwaga: jest to metoda polecana osobom, które olejowanie włosów przeprowadzają dość często.

Olejek roucou może także stanowić dodatek do innych, stosowanych przez nas na co dzień kosmetyków pielęgnacyjnych. Niewielką ilość produktu dodaje się do maseczki lub odżywki i nakłada na włosy w taki sposób, jaki producent podaje na opakowaniu. Zarówno składniki kosmetyku, który dba o nasze włosy, jak i olejek roucou w 100% zadbają o kondycję skóry głowy i pasemek.