Co olejek roucou daje włosom i skórze głowy?

Arnota właściwa to roślina, z której wytarza się olejek roucou. Otrzymany płyn ma czerwony odcień, płynną konsystencję i charakterystyczny zapach. Zawiera substancje zwalczające wolne rodniki, minerały i witaminy. Posiada działanie pielęgnujące skórę głowy i włosy.

Olejek roucou wpływa zarówno na wewnętrzną, jak i na zewnętrzną strukturę włosów. Pozytywnie oddziałuje też na skórę głowy. Zawarty w olejku roucou beta – karoten przyspiesza wzrost włosów i wzmacnia cebulki włosowe. Aktywuje produkcję melaniny, dbając jednocześnie o naturalny kolor pasemek. Chroni włosy i skórę głowy przed działaniem promieniowania słonecznego, zapobiega przedwczesnemu starzeniu i siwieniu włosów. W podobny sposób działa obecna w produkcie witamina A. W olejku roucou znajdziemy także kwas elagowy. Jest on odpowiedzialny za neutralizowanie wolnych rodników, które pogarszają kondycję skóry głowy i mogą prowadzić do wypadania włosów. Ponadto, olejek roucou pomaga w walce z łupieżem i łagodzi podrażnienia spowodowane szkodliwymi czynnikami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. Negatywny wpływ na kondycję włosów i skóry głowy mają również zanieczyszczenia środowiska, słona i chlorowana woda oraz promieniowanie słoneczne.

Olejek roucou zabezpiecza włosy nawilżającą powłoczką. Dzięki niej suszenie, robienie loków lub prostowanie jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze, a co najważniejsze – bezpieczne. Dodatkowo, włosy są bardziej podatne na modelowanie, szczotkowanie staje się prostsze, a trudne do ułożenia pasemka są wygładzone i zdyscyplinowane. Olejek roucou nadaje włosom zdrowy blask, miękkość i odżywienie. Dzięki niemu włosy są mocniejsze i odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.

Jeżeli naprawdę zależy nam na uzyskaniu takich efektów kuracji, musimy wiedzieć, jak przeprowadzać aplikację i jak przechowywać olejek roucou. Najlepszą metodą jest nakładanie produktu na czyste, jeszcze wilgotne włosy. Aby w pełni odżywić i wzmocnić pasemka wystarczy zaledwie kilka kropel kosmetyku. Ilość olejku roucou nałożonego na włosy uzależniona jest od ich długości, gęstości i tego, jak bardzo włosy były uszkodzone. Wchłanialność składników zawartych w produkcie będzie lepsza i szybsza, jeżeli na głowę założymy ręcznik (uwaga: olejek roucou może pobrudzić ubrania i skórę głowy).

Naturalny i oryginalny olejek roucou powinien być wytłaczany na zimno i nie może być poddany procesowi rafinacji. Tylko w ten sposób zachowa wszystkie składniki odżywcze i cenne właściwości. Olejek roucou należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w zacienionym i suchym miejscu. Produkt nie może być wystawiony na działanie skrajnych temperatur, wilgoci, światła i powietrza. Pamiętajmy, że przed aplikacją trzeba dokładnie umyć dłonie i skórę głowy, a po zakończonym zabiegu – zakręcić opakowanie olejku roucou.